Podatki

 • foto

  Tarcza antykryzysowa i jak sprawdzić zaliczki na podatek

  Tarcza antykryzysowa i jak sprawdzić zaliczki na podatek dochodowy na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach zgrupowanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych także wywołanych nimi sytuacji kryzysowych również niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

  Dodany: 2020-05-25
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Przeczytaj co można wliczyć w koszty działalności gospodarczej

  Przeczytaj co można wliczyć w koszty działalności gospodarczej wstąpienie w życie kodeksów powiązanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany poprzez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski biznes w związku z kryzysem, jaki wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie próżno jednakże szukać zapowiadanych przez minister Jadwigę Emilewicz konkretnych zapisów dotyczących skrócenia terminu zwrotu VAT. Mimo to w transmisji prowadzonej.

  Dodany: 2020-05-25
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  podatek lokalny co to jest i Zasady przeprowadzenia

  podatek lokalny co to jest i Zasady przeprowadzenia kalkulacji fazowej. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zadania wyłącznie z aspektu zawansowanych technik controllingu. Pierwsza kwant zawiera powierzchnia rachunku kosztów, a druga budżetowania. Kierownicy i specjaliści z działów controllingu, najwyższa kadra zarządzająca, kierownicy centrów odpowiedzialności w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

  Dodany: 2020-04-17
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1


 • foto

  Rozliczanie podatku od towarów i usług w logistyce

  Rozliczanie podatku od towarów i usług w logistyce. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach niesłychanie często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują w rozmowach między dyspozytorami, spedytorami i kierowcami. Warto je poznać i stosować, a praca stanie się łatwiejsza, a szczególnie uda się zaoszczędzić.

  Dodany: 2020-04-16
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 3


 • foto

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych sprawozdanie Rb27S w ośrodkach

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych sprawozdanie Rb-27S w ośrodkach pomocy społecznej w 2020 – indeks księgowa, projekt finansowy, dotacje BP i UE, realizacja programów resortowych dodatkowo sprawozdawczość budżetowa. Artykuł kierowane jest do służb finansowo-księgowych ośrodków pomocy społecznej, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. W czasie artykułu omówione zostaną.

  Dodany: 2020-02-22
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1


 • foto

  Schematy podatkowe MDR 2020 Wewnętrzna procedura raportowania

  Schematy podatkowe MDR 2020 Wewnętrzna procedura raportowania schematów w JST, co powinna zawierać na rzecz do skarbników, głównych księgowych także innych pracowników służb finansowo-księgowych JST. Od 1.01.2019 r. wprowadzono nowe regulacje nakładające obowiązek raportowania schematów podatkowych. Ponieważ przepisy nie przewidują zwolnień ani wyłączeń na rzecz żadnej grupy podatników lub płatników,.

  Dodany: 2020-02-22
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 3


 • foto

  VAT 2020 kryteria dla ustalenia świadczenia

  VAT 2020 kryteria dla ustalenia świadczenia dominującego tj określającego stawkę i sposób opodatkowania świadczenia kompleksowego wyrażenie omowne wprowadzonych dodatkowo projektowanych zmian w rozliczaniu podatku od towarów i usług w w szerokim zakresie pojętej administracji publicznej. Zakres artykułu obejmuje zadania budzące najwięcej kontrowersji i rozbieżności w interpretacjach również.

  Dodany: 2020-02-21
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1